Dne 28. 4. 2026 vyrazili žáci 1. a 2. třídy na exkurzi do mokřadů v Jablonné v Podještědí.
Během programu pozorovali místní přírodu, hledali odpovědi na zadané otázky a následně společně reflektovali své nápady. Zjišťovali například, k čemu slouží hadník a ještěrkovník nebo jak voda a stromy ovlivňují teplotu okolního prostředí.
Součástí exkurze byla také krátká procházka městem a celé dopoledne jsme zakončili příjemnou návštěvou cukrárny na náměstí.